Tjo hittade en sida där man kunde ladda ner Nya skins till Bilen i halo men jag fattar inte hur man gör är det någon som vet hur det fungerar?![]()
Tjo hittade en sida där man kunde ladda ner Nya skins till Bilen i halo men jag fattar inte hur man gör är det någon som vet hur det fungerar?![]()
om du hittade filerna på files.halomods.com så är det bara att du tittar lite i forumet så hittar du nog hur man gör. det är inte så svårt
har du löst det? moste man ha halo inlagt i boxen eller kan man köra det från skivan?Original inlägg av Bigg Snorre
jag tror nog om du ska byta nåt skins så måstte du nog lägga inte det på hdd och sen öppna banan i ett mapeditor prgm och där i byta skinet på det som du vill byta.jag har inte testat att bara lägga in ett skin på ett fordon.
jag har bara laddat ner banaor och mods, och det är väldigt lätt att lägga in. då behöver man bara ftpa över cache filerna som ligger på nån utav swap partitionerna till datorn och använda nåt prgm som patchar cache filerna.
ok och då får man hellt nya barnor eller försvinner några gammla då eller?
Bookmarks