Hejsan. Jag ska köpa ett Wii + chip i julklapp till mig själv och då undrar jag vilket som egentligen är bäst.
Jag har både googlat och läst här på forumet men det verkar vara lite olika uppfattningar om det. Det finns ju en myriad av chip att köpa och t.ex. D2CKey kostar ju 500kr mer än WiiKey men är det verkligen bättre?
Jag vill självklart ha det mest framtidssäkra och om jag t.ex. slipper uppdatera chippet som man behöver med WiiKey så är det absolut värt 500kr extra.
Tack på förhand.![]()



Citera




*

Håller bara fortfarande på att undersöker om Wiinja Deluxe är det som har bäst prestanda vad gäller att spela upp backuper. Cyclowiz verkar ha lite probz med vissa spel, Wiikey har väldigt ofta problem (av det man läst).. återstår väl bara Wiinja Deluxe ~ Har den bäst prestanda?

Bookmarks